З 2000 року в санаторії працює реабілітаційне відділення, а з 2013 року організовано медико-психологічну реабілітацію. Сьогодні в суспільстві особливе занепокоєння викликає зростання травматизму в повсякденному житті. Будь-яка травма (викликана в результаті поранень, ДТП, на виробництві і т.д.) може привести до порушення або втрати багатьох фізіологічних функцій організму.
Щоб стабілізувати стан здоров’я необхідно пройти курс реабілітації, основним завданням якої є покращення функцій органів , повернення людини до повноцінного життя, відновлення толерантності та фізичного навантаження. Для цього в реабілітаційному відділенні санаторію «Одеса» розроблена Програма з відновлення функцій організму після травм та поранень. У відділення на реабілітацію надходять пацієнти після стаціонарного лікування черепно-мозкової та спінальної травми, переломів хребта і кісток, травм суглобів і зв’язок. Складні і відповідальні програми реабілітації з перенесеними політравмами – зазвичай після аварій і поранень. Оскільки пацієнтами можуть не тільки дорослі, а й діти, в Програмі враховуються всі особливості, які необхідні для їх одужання.
Думаючи про пацієнтів, санаторій «Одеса» створює всі умови для відновлення стану здоров’я. Палати і кабінети реабілітації адаптовані до проживання та активізації хворих, що полегшує проходження реабілітації пацієнтів. Проходження курсу реабілітації здійснюється під цілодобовим патронажем лікаря і медсестри. Для того, щоб відновити здоров’я з Вами будуть працювати такі фахівці як: ортопед-травматолог, психотерапевт, невропатолог, фізіотерапевт, психолог, лікар ЛФК, реабілітолог.
Комплекс заходів реабілітаційного лікування для кожного пацієнта розробляється індивідуально від 11 днів. Після проходження програми реабілітації в санаторії «Одеса», Ви отримуєте індивідуальну консультацію, програму подальшої реабілітації та план домашньої активності. Використання сучасних медичних технологій і знань наших фахівців, зможуть повернути кожного пацієнта до активного життя. Кожен пацієнт може відчути радість руху без болю, саме для цього фахівці санаторію прикладають максимальну кількість зусиль, використовуючи сучасні технології відновного лікування. У санаторії «Одеса» медичну реабілітацію проводять:
Після травм і поранень, в тому числі:
Переломів, пошкодження зв’язок, ампутації, закритою черепно-мозкової травми; реабілітація після спінальної травми.
Після протезування, в тому числі ендопротезування суглобів.
Після операцій на кістках та суглобах (реконструктивних операцій на суглобах, в тому числі артроскопії). У санаторії використовуються сучасні технології медичної реабілітації.
Заняття з застосуванням системи «LEVITAS» (Антигравітаційна нейром’язова активація (Sling Exercises Therapy) – SET).
Методика спрямована на формування в центральній нервовій системі правильних рухових образів, усунення м’язового дисбалансу, стимуляцію інактивованих м’язових груп і відновлення їх функцій з використанням кінезіотерапевтіческой установки «Levitas». Лікувальні вправи виконуються на підвісах, як би в невагомості, в результаті ізолюються слабкі м’язові групи і зменшуються навантаження на перевантажені м’язи. Процедура проходить без болю. Також виконуються і тракції хребта необхідні при більшості гострих, болючих станах спини. Додатково застосовується режим вібрації та нестабільної основи. Тіло пацієнта утримується за допомогою строп і амортизаторів, пацієнту надають вірну позицію, забезпечуючи правильну біомеханіку для відновлення і стабілізації слабких м’язів.
Ефект процедури:
– Відновлення нормального діапазону рухів;
– усунення чи зменшення болю;
– нормалізація нервово-м’язового контролю;
Показання:
– Болі та обмеження рухливості в суглобах, спині та шиї;
– головні болі;
– захворювання та травми головного та спинного мозку (інсульт, ДЦП,
– нейроінфекції та ін.);
– захворювання опорно-рухового апарату, хребта та суглобів (остеохондроз
хребта всіх відділів, коксартроз, гонартроз).
Протипоказання:
– Всі гострі захворювання організму;
– виникнення або посилення болю під час виконання вправ;
– стан після операцій на хребті із формуванням анкілозів;
– операції на суглобах;
– декомпенсація серцево-судинних та дихальних систем,
– печінкова та ниркова недостатності;
– онкологічні захворювання хребта та суглобів.