Таласотерапія

Таласотерапія (від грец. Thalassa – море) – лікувальне використання клімату морського узбережжя і морських купань. Цей термін також відноситься до процедур, в яких використовується морська вода, сіль, водорості. Справжні центри таласотерапії розташовуються не більше, ніж в 1000 м від морського узбережжя. Для процедур використовується тільки справжня морська вода. При проведенні процедур на пацієнта впливає комплекс термічних, фізичних, механічних і хімічних чинників морської води.

У санаторії «Одеса» проводяться водні процедури на морській воді, яка подається власним водопроводом. Відпускаються ванни і процедури гідрокінезотерапії і пасивного підводного витягування в терапевтичному басейні, у якому щодня змінюється морська вода, що підігрівається до 30 С.

Гідрокінезотерапія – метод лікування, що використовує фізичні вправи у воді, як загальнозміцнюючі, так і спеціальні, з лікувально-профілактичною метою. Гідрокінезотерапія повинна проводитися з урахуванням індивідуальних особливостей організму людини – статі, віку, ступеня тренованості, а також характеру і ходу того чи іншого захворювання. Вправи гідрокінезотерапії – штучні повідомлення рухів, що
виконуються за певними вихідними позиціями, з точно передбаченими напрямами, амплітудою і швидкістю. Можуть бути загальнозміцнюючі і спеціальні: дихальні (динамічні, дренажні, спеціальні) коригувальні; міорелаксуючі; на розтягнення; на рівновагу і координацію; ритмопластичні; з використанням гімнастичних предметів і приладів. Підводне витягування хребта під власною вагою є різновидом тракційної терапії – дозованого механічного розтягування еластичних тканин хребта і великих суглобів, виконується в водному середовищі. Система фіксаторів і тяг забезпечує безперервне механічне розтягнення в вертикальному напрямку різноманітної сили і тривалості. Підводні тракції забезпечують розтягування хребта за рахунок використання власної маси пацієнта, надають механічний і тепловий вплив на хребетно-рухові сегменти, сприяють розслабленню напружених м’язів, поліпшенню взаємодії міжхребцевих суглобів, підвищують функціональну рухливість, обсяг рухів і покращують сегментарний кровообіг та метаболічні процеси. До основних лікувальних ефектів даного методу відносять: релаксаційний, трофічний, декомпресійний, метаболічний.

Процедури лікувальної та оздоровчої гімнастики в морській воді протягом 30 хвилин покращують самопочуття, допомагають зниженню ваги, зменшують ризик серцевих захворювань і остеопорозу, розслаблюють, підтягують, зміцнюють м’язи, поліпшують геометрію тіла, збільшують амплітуду рухів. Морська вода сприятливо впливає на всі органи та системи організму, відбувається «тренування» терморегуляції, стимуляція нервової системи, обміну речовин, підвищення життєвого тонусу організму, його адаптаційних можливостей.

[Total: 1    Average: 5/5]