Інваліди спинальники отримали санаторій в Одесі

Торік 55-річний полковник міліції на пенсії львів’янин Микола Панасюк перестав ходити. П’ять місяців лікарі шукали причину, поки знайшли спинну грижу. Після операції рекомендували реабілітацію у санаторії.

-Не знав, куди податися, — розповідає. – До мене навідався колишній сослуживець. Каже: «Та ж є чудовий відомчий санаторій в Одесі. Я там колись відпочивав». Дав мені номер телефону. Зустрів там чоловіка з Миколаївщини, який з інвалідного візка встав на ноги.

Санаторій «Одеса» розташований у ландшафтному парку за 500 м від моря в курортному районі Аркадія. 85 років поспіль там лікувалися хворі з проблемами хребта і суглобів. У липні там започаткували комплексну санаторну реабілітацію інвалідів-спинальників. Для них пропонують грязелікування(http://odessasan.com.ua/lechenie), фізіотерапію, лікувальні ванни та душі, інгаляції, масаж.

Реабілітація не буде повною без лікувальної гімнастики, кінезотерапії з розробкою м’язів та суглобів, механотерапії, вертикалізації, електростимуляції. У нас це все застосовують, — каже заступник начальника санаторію «Одеса».СБ України з медичної частини, доктор медичних наук Олена Гоженко. — Пацієнти з порушенням ходи отримують грязьові аплікації, тампони, плескачі, електро-грязьові процедури та форез. Використовуємо високомінералізовану сульфідну грязь за класичними та сучасними методиками. Цілий рік можна приймати лікувальні ванни на морській воді. До кожного пацієнта підходимо індивідуально.

Територія парку при санаторії, усі корпуси та їдальня оснащені пандусами. За останні два місяці там реабілітувалися 20 інвалідів з травмами спинного мозку та ураженнями хребта. Жили у двомісних номерах з людиною, яка супроводжувала. У номері є телевізор, холодильник, функціональні ліжка з поручнями для малорухливих.

У закладі пацієнти з особливими потребами їздять на пляж, ходять у кінозал. Для них влаштовують дискотеки, є кімнати з настільним тенісом, більярдом, спортивні майданчики.
Найактивнішу допомогу санаторію надає Асоціація інвалідів-спинальників України та Спортивний клуб інвалідів «Одеса-баскет», каже Олена Гоженко. З ними співпрацюють чотири роки.

В «Одесі» приймають на лікування та реабілітацію хворих з усіх силових відомств за собівартістю. Це спрощує процедуру оформлення і знижує вартість лікування. Інші пацієнти звертаються особисто, для інвалідів передбачені знижки.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/health/_invalidi-spinalniki-otrimali-sanatorij-v-odesi/585524

[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]