Історія нашого санаторію

Сучасна історія санаторію розпочинається у 1992 році, саме с цього часу функціонує санаторій «Одеса» Служби безпеки України.

Санаторій “Одеса” є старішим багато профільним санаторієм в системі відомчої медицини, робота якого направлена на збереження та примноження здоров’я військовослужбовців, пенсіонерів СБУ та членів їх сімей. Колектив санаторію зберігає традиції відновлювальної медицини та впроваджує сучасні технології на благо розвитку оздоровниці.

Основним пріоритетом є відновлювальне лікування патології опорно-рухового апарату та нервової системи. Для надання якісної медичної допомоги організовано безбар’єрний простір, облаштовано спеціалізовані палати, впроваджено ефективні технології реабілітації.

В санаторії також проводиться лікування та оздоровлення дітей від 3-х років. З 2000 року в санаторії працює реабілітаційне відділення, що приймає пацієнтів з патологією опорно-рухового апарату, а з 2013 року організовано медико-психологічну реабілітацію.

У період з 2004 р. проведена велика робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладу. Здійснено капітальний ремонт КПП Французький бульвар, збудовано КПП проспект Шевченка, реконструйовані всі номери спальних корпусів з обладнанням зручностями, в тому числі 10 номерів Люкс та 35 номерів Напівлюкс

У 2013 році проведена Реконструкція фонтану «Казка», алеї біля нього стали улюбленим місцем відпочинку наших пацієнтів.

Останніми роками значно покращилась лікувально-діагностична база санаторію. Відкрито комплекс галокамер «Соляна печера». У 2005 році відкрито відділення озонотерапії та відділення лікування псоріазу з використанням Пува-терапії. Введено в дію сучасну кафедру з душем Шарко, циркулярним душем, терапевтичний басейн з морською водою для гідрокінезотерапії і підводної витяжки, «Перлинні» ванни та ванна для проведення підводного душу-масажу. Для фізіотерапевтичного кабінету придбано апарати для хромо-пайлертерапії, ультразвукової інгаляційної терапії, інструментальної оротерапії – дозованих гіпоксичних тренувань, пресотерапії, мікротокової терапії, нейростимуляції, виготовлення сінглетно-кисневої пінки, апарат для надання сухих вуглекислих ванн, ароматерапії, фітотерапевтичної парогенерації.

Організовано зали та кабінети фізичної реабілітації, для устаткування яких придбано: бруси реабілітаційні, вертикалізатори гідравлічні, Мотомед, тренажери для механотерапії – розробки кінцівок, спеціалізовані ліфти та підйомники, функціональні та тракційні кушетки, дошки Євмінова, велосипеди реабілітаційні, система гравітаційної нейро-активаційної реабілітації «Левітас», модуль активної реабілітації для відновлення ходьби. На території облаштовано сучасний спортивний тренувальний майданчик із додатковою зоною для візків.

У 2012 році відкрито спа-кабінети: Фізіопрофілактики та термотерапії Фітобочка. У 2014 році організовано кабінет рефлексотерапії, у 2016 — арт-терапії, психофізичного розвантаження, ерготерапії.

З метою покращення діагностики захворювань в санаторії працює сучасна лабораторія та інструментальний діагностичний комплекс, який дозволяє виконати: електрокардіографію, кардіоінтервалографію, реоенцефалографію, реографію печінки, легеневої артерії, дослідження функції зовнішнього дихання з наступних комп’ютерним розшифруванням показників тощо. З 2007 року функціонує кабінет ультразвукової діагностики та кольпоскопічного дослідження.

Впроваджено в санаторії систему управління щодо оцінки якості послуг, які надаються в санаторії згідно ISO 9001:2009. Отримано акредитаційний сертифікат вищої категорії, зареєстрований в Міністерстві охорони здоров’я України серія МЗ № 013052 від 16 серпня 2016 року.

Відомо, що мистецтво спроможне торкнутися самих потаємних струн душі людини. Про це добре знають працівники клубу. Завдяки їх зусиллям у клубі систематично проводяться різноманітні культурні заходи та багатожанрова художня самодіяльність. За давньою традицією в клубі санаторію проводяться свята – «День Нептуна», «Івана Купала», «Різдвяні зустрічі», «Масляниця» та інші. В 2013 році було відкрито нову танцювальну залу у клубі. У 2016 році облаштовано сучасний футбольний майданчик.

За результатами анкетування відпочиваючих у 659 здравницях та курортах України, Кримським інститутом курортної «Лігми», за професіоналізм, санаторно-курортну діяльність, зразкову гостинність, доброзичливість, якісне харчування, цікаве і різноманітне дозвілля відпочиваючих і гостей курорту санаторія «Одеса» СБУ вручено диплом «Краща здравниця серед курортів м. Одеси».  

В травні 2013 року на базі санаторія відбулась міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання відомчої медицини: організація санаторно-курортного забезпечення”, присвячена 85-річчя санаторію. Вона стала галузевим заходом по розвитку санаторно-курортного комплексу в системі відомчої медицини.

В 2014 році санаторій отримав нагороду за перемогу в Конкурсі «Черноморська перлина» від Одеської асоціації туроператорів і агентств, як «Кращій санаторій  (лікувально-оздоровчий комплекс)».

Керівництво санаторію не зупиняється на досягнутому і планує подальший розвиток матеріально-лікувальної бази. Це в першу чергу, будівництво сучасного спального корпусу і плавального басейну.

З великою шаною у 2016 році на центральній алеї санаторію було відкрито пам’ятник пам’яті загиблих в АТО військовослужбовців.  

Творчо розвиваючи славні традиції колектив санаторію «Одеса» зустрічає своє 90-річчя високими досягненнями в роботі, докладає всіх зусиль щодо лікування і оздоровлення свої пацієнтів, створення найсучасніших світових стандартів відпочинку громадян України і гостей м. Одеси.  

[Всего голосов: 2    Средний: 5/5]