Гідротерапія

Гідробальнеопроцедури представлені загальними і камерними ваннами, лікувальними душами, заняттями в терапевтичному басейні.

Души:

Душ Vichy – це гідротерапевтична процедура, під час якої тіло огортає одна або декілька струменів води певної температури і тиску. Від цієї процедури клієнти отримують загартовуючий і тонізуючий ефект. Під його впливом покращується кровообіг і кисневий обмін, знімається синдром хронічної втоми, знімається нервове напруження, виводяться шлаки і токсини.

Душ Шарко – це вид лікувального гідромасажу, при якому до тіла вдаряється потік води контрастної температури і високого тиску: гарячі струмені поєднуються з холодними. Цю процедуру використовували переважно для лікування захворювань нервової системи. Він прекрасно покращує кровообіг, прискорює обмін речовин і тонізує організм. Також душ Шарко рятує від перевтоми і мігрені. А ще процедуру рекомендують при нервових зривах, надмірної дратівливості, депресії, неврастенії та ін.

Циркулярний душ -це система горизонтальних циркуляційних (розташованих по колу) трубок невеликого діаметру, на внутрішній поверхні яких є множинні отвори, через які вода під тиском спрямовується на Ваше тіло. Тонкі струмені здійснюють колючу дію, подразнюючи периферичні рецептори. Внаслідок цього циркулярний душ діє загальнозміцнювально і тонізуюче, підвищує емоційну і фізичну активність, сприяє виведенню шлаків і токсинів, збільшує приплив крові до всіх внутрішніх органів.

Ванни:

Ароматичні ванни – лікувальна дія на тіло пацієнта води з розчиненими в ній ароматичними речовинами. У цих ваннах на пацієнта, крім термічного та механічного факторів, зумовлених дією води, діє хімічний фактор у вигляді розчинених у воді різних лікарських речовин, які, проникаючи в організм, мають лікувальний вплив. Пари розчинених летких ароматичних речовин піднімаючи з поверхні води у ванні та збуджують нюхові рецептори порожнини носа. Залежно від структури хімічних речовин, такі рецептурні реакції викликають посилення гальмівних чи збудливих процесів у корі, створюють виражений психотерапевтичний ефект. Лікувальна дія ароматичних ванн – седативну, судинорозширювальну, тонізуючу, аналгетичну, протисвербіжну, імуномодулюючу, метаболічну, актопротекторну.Скипидарні ванни – відомі давно, і їх успішно застосовують для лікування цілого ряду захворювань.

Скипидарні ванни змінюють мікроциркуляцію, збільшуючи кількість функціонуючих капілярів. Відбувається зміна кровообігу на всіх рівнях, які зберігаються протягом кількох годин після ванн. Скипидарні ванни покращують фізичний стан, підвищують працездатність і життєвий тонус організму, покращують стан опорно-рухового апарату, сприяють нормалізації жирового обміну. Крім того, ванни з жовтим скипидарним розчином знижують артеріальний тиск, біла емульсія помірно підвищує артеріальний тиск.

Бішофітні ванни – це процедура, при якій у воді для ванн заздалегідь розчиняють природний мінерал бішофіт. Бішофіт видобувається під землею (Україна, Полтавська область) та його склад багатий різними мікроелементами, такими як: йод, бром, титан, цинк, залізо та багато інших. Лікувальні ефекти ванн з бішофітом: зменшення больових відчуттів, протизапальна дія, зміцнення імунітету, позитивний вплив на серцево-судинну та кісткову системи, допомагає привести до норми емоційне тло.

Гідромасажні ванни – приємні та корисні водні процедури, які окрім отримання задоволення та розслаблення мають лікувальні ефекти. Ці ванни стимулюють кровообіг, надають розслаблюючу дію на м’язи, отже, зменшуються або усуваються спазми, прискорюється виведення токсинів з організму, покращується сон, зменшується біль у суглобах та спині. Крім того, у воду, в якій проводиться процедура, додаються різні трав’яні екстракти, ефірні олії, мінеральні солі. Тоді до ефекту гідромасажної ванни додаються ще корисні властивості введених речовин (хвоя, лаванда, розмарин, валеріана тощо).

Поєднання душу під тиском та вихрової ванни покращує мікроциркуляторні процеси в шкірі, нормалізує показники симпатико-адреналінової системи, знижує рівень серотоніну та викликає інші ефекти, що благотворно впливають на обмін речовин.  покращуються мікроциркуляторні процеси, живлення тканин, лімфо- та кровообіг.

[Total: 1    Average: 5/5]